Nově nastavená laťka Audi asi konkurentům dobře zamotá hlavu. Oproti předchozí generaci v Ingolstadtu zašli o pořádný kus dál a povýšili auto vyšší střední třídy o malý stupínek výš, a to motory, výbavou i komfortem. Elegance mu nechybí, ale snad jen škod

audi-a6Až na ten vzhled bude nové Audi A6 hrát do noty snad každému. Z jara příštího roku se dostane do prodeje nový dravec manažerských sedanů, který sice přijde v základu na 38.500 Euro, ale za každý cent dostane jeho majitel pořádný kus auta. Karosérie má na délku 4,92 m, na šířku měří 1,87 metru a vysoké je 1,46 metru. To slibuje bohatý vnitřní prostor. Bohatý, pohodlný a bezpečný, přesně takový, jakého chtěli v Audi dosáhnout, protože zákazníci to chtějí a doba si toho žádá. Navzdory obrovským rozměrům ale „ášestka“ nebude žádný vypasený pašík. M“že za to již tradičně rozsáhlé použití hliníku kombinovaného s ocelí jen na těch skutečně nejnutnějších místech.

 

 

audi-a6Ergonomie interiéru je příkladná stejně jako v posledních deseti letech, ale z hlediska komfortu nabízí posádce zase o něco víc už ve standardní výbavě. Patří mezi ně automatická klimatizace, rozhraní MMI a na některých trzích snad i head-up displej. Pro vyšší výbavy je určený rychlý internet a mapy od partnera Audi – firmy Google. Milovníci řízení pak budou mít radost z palety motorů, které jsou zase o něco silnější a hlavně spořivější jak dřív. Z kraje budou v nabídce figurovat jen dva benzínové a tři naftové agregáty, ale jejich počet se v obou případech určitě rozhodne. Už takhle má zákazník na výběr mezi stády čítajícími 177 až 300 koní a záleží na každém, jaký typ paliva nebo styl dynamiky upřednostní, stejně jako velikost kol 16-20 palců, čalounění interiéru a spoustu dalšího.