In the “Best Cars” reader survey conducted by auto motor und sport trade magazine, the Audi A5 Sportback won in the “Midsize” category.

Audi A5 Sportback

Ve 42. ročníku čtenářské ankety „Best Cars“, pořádané odborným časopisem auto motor und sport, zvítězilo Audi A5 Sportback (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,5 – 4,1*; kombinované emise CO2 v g/km: 149 – 106*) v kategorii „střední třídy“. Pětidveřové kupé obsadilo první místo v segmentu na základě zisku většiny hlasů. Ocenění převzal Peter Mertens, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj, koncem ledna ve Stuttgartu.

Značka se čtyřmi kruhy kromě toho obsadila třikrát druhé místo – s modely Audi A3 v kompaktní třídě, Audi A8 v luxusním segmentu a Audi Q7 v kategorii „velká SUV/terénní vozidla“. Audi A1 bylo třetí mezi malými vozy, stejně jako Audi A6 ve „vyšší střední třídě“. Čtenáři vybírali celkem z 385 modelů z celého světa, rozdělených do jedenácti kategorií.

V rámci vyhlášení výsledků ankety „Best Cars“ bylo navíc předáno ocenění Paula Pietscheho. V této soutěži obsadila značka Audi druhé místo se systémem traffic jam pilot v novém Audi A8. Ocenění se jménem Paula Pietscheho, spoluzakladatele vydavatelství Motor Presse Stuttgart, je udělováno od roku 1989 za inovativní technická řešení v automobilové oblasti.