Aston Martin Vantage GT3 půjde do prodeje ještě tento rok a Aston si pro jeho premiéru na ženevském autosalonu připravil něco speciálního. Jeho modifikované GT3 bude nabízet sílu 582 koní díky 6,0 l motoru V12.
Této limitované edice Vantage se bude celkově vyrábět pouhých 100 kusů, je nižší a širší, než klasická verze. Její kapota, přítlačné křídlo a střecha jsou vyrobeny z karbonových vláken. Myslelo se dokonce i na odlehčení zadního okna vozu, které je vyrobeno z polykarbonátu a automobil dostal nový bodykit s výrazným předním splitterem a křídlem. Celý vůz pak stojí na pneumatikách Michelin Pilot Super Sport.

2Celý vůz byl navržen a zkonstruován v Gaydonu, v Anglii, sídle Aston Martinu, a při jeho konstrukci se vývojáři inspirovali úspěšnými závodními kampaněmi. Na rozdíl od McLarenu P1 GTR, je možné Vantage GT3 provozovat na běžných komunikacích.
3Zajímavostí je hořčíkový rozdělovač, a další části motoru, díky kterým je motor velice lehký a zároveň je schopen podávat neuvěřitelný výkon 582 koňských sil. Tím se vyrovná takovému vozu, jakým je nová Corveta Z06.
5Uhlíková vlákna naleznete i v kokpitu vozu. Je z nich zhotovena středová konzole vozu, která v sobě třímá dotykový displej. Nalezneme zde i závodní sedačky s Alcantra čalouněním. Podle slov automobilky je tento Vantage směřován mezi top špičku sportovních vozů a Aston se netají s tím, že s ním mají velké plány, co se závodů týče.
7Vůz bude mít svou premiéru v Ženevě příští měsíc, a první majitelé se v něm budou moci projet ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Na kolik vůz přijde, zatím není známo. Už teď však můžeme říci, že kdo koupí, neprohloupí. Jelikož se totiž o velmi omezený počet kusů, které půjdou do výroby, bude v budoucnu tento vůz představovat poměrně lukrativní investici, která se svému majiteli zajisté vrátí. Pokud tedy bude mít to srdce, takovéhoto vozu se vzdát.

makawiel

Nová Audi R8

Previous article

Koncept Audi prologue Avant

Next article

You may also like

More in Novinky