Aston Martin Vantage GT3 půjde do prodeje ještě tento rok a Aston si pro jeho premiéru na ženevském autosalonu připravil něco speciálního. Jeho modifikované GT3 bude nabízet sílu 582 koní díky 6,0 l motoru V12.
Této limitované edice Vantage se bude celkově vyrábět pouhých 100 kusů, je nižší a širší, než klasická verze. Její kapota, přítlačné křídlo a střecha jsou vyrobeny z karbonových vláken. Myslelo se dokonce i na odlehčení zadního okna vozu, které je vyrobeno z polykarbonátu a automobil dostal nový bodykit s výrazným předním splitterem a křídlem. Celý vůz pak stojí na pneumatikách Michelin Pilot Super Sport.

2Celý vůz byl navržen a zkonstruován v Gaydonu, v Anglii, sídle Aston Martinu, a při jeho konstrukci se vývojáři inspirovali úspěšnými závodními kampaněmi. Na rozdíl od McLarenu P1 GTR, je možné Vantage GT3 provozovat na běžných komunikacích.
3Zajímavostí je hořčíkový rozdělovač, a další části motoru, díky kterým je motor velice lehký a zároveň je schopen podávat neuvěřitelný výkon 582 koňských sil. Tím se vyrovná takovému vozu, jakým je nová Corveta Z06.
5Uhlíková vlákna naleznete i v kokpitu vozu. Je z nich zhotovena středová konzole vozu, která v sobě třímá dotykový displej. Nalezneme zde i závodní sedačky s Alcantra čalouněním. Podle slov automobilky je tento Vantage směřován mezi top špičku sportovních vozů a Aston se netají s tím, že s ním mají velké plány, co se závodů týče.
7Vůz bude mít svou premiéru v Ženevě příští měsíc, a první majitelé se v něm budou moci projet ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Na kolik vůz přijde, zatím není známo. Už teď však můžeme říci, že kdo koupí, neprohloupí. Jelikož se totiž o velmi omezený počet kusů, které půjdou do výroby, bude v budoucnu tento vůz představovat poměrně lukrativní investici, která se svému majiteli zajisté vrátí. Pokud tedy bude mít to srdce, takovéhoto vozu se vzdát.