Společnost Porsche vylepšuje svůj infotainment a zavádí nové funkcionality systému. Porsche Comunication Management(PCM) v modelech 911, Taycan, Cayenne a Panamera nyní disponuje mnoha novými funkcemi.

Automobilka Porsche neustále zdokonaluje své vozy. Mezi poslední modernizace patří update infotainmentu PCM 6.0. Kromě redesignu celého rozhraní značka Porsche mezi nové funkce zařadila například nativní integraci streamovací služby Spotify, optimalizaci hlasového ovládání Voice Pilot, bezdrátové připojení Android Auto a vylepšila management vyhledávání a plánování dobíjecích stanic pro elektromobily.

Optimalizované rozhraní PCM

Nový infotainment PCM 6.0 uživatel okamžitě pozná podle přepracovaných barevných ikon, díky nimž se se systémem mnohem lépe pracuje. Inženýři Porsche provedli tuto změnu na návrh svých zákazníků, kterým pečlivě naslouchají.

Kromě lepší vizualizace PCM 6.0 také zlepšuje rozsah hlasového ovládání Voice Pilot. Integrovaný hlasový asistent prošel dílčími vylepšeními a nyní usnadňuje přístup k několika funkcím – novinkám, návodům k obsluze a streamování hudby.

Nativní integrace Spotify

Řidiči vozů Porsche s modernizovaným infotainmentem PCM 6.0 mají nyní přímý přístup ke svým oblíbeným songům či podcastům v rámci platformy Spotify. Pokud využívají placenou službu Spotify Premium, mohou si propojit svůj účet prostřednictvím Porsche ID a využívat Spotify jako další zdroj médií. Vozidlo tak přistupuje ke Spotify přímo, aniž by k tomu muselo používat smartphone. Díky této nové integraci budou mít uživatelé vozidel Porsche okamžitý přístup k více než 70 milionům skladeb a 3,2 milionům podcastů – nyní budou na dosah ruky coby součást Porsche Connect. Aplikace také zobrazuje funkce „To se mi líbí“, všechny uložené seznamy skladeb a novou možnost „Go to radio“, která hledá hudbu podobnou té právě přehrávané.

Plánovač nabíjení s vylepšenými algoritmy

U elektromobilů je plánování trasy s ohledem na dobíjecí místa naprosto zásadní. Trasa bateriových vozidel Porsche musí být plánována co nejefektivněji. To byl důvod, proč automobilka Porsche zlepšila výpočet nabíjecích relací v plánovači nabíjení. Optimalizovaný algoritmus nyní ve větší míře upřednostňuje nabíjecí stanice s vyšším výkonem a plánuje efektivnější dobíjecí proces. Tato vylepšení jsou rovněž vyslyšenými prosbami zákazníků, jejichž zpětná vazba je pro Porsche velmi důležitá a přínosná. Plánovač nabíjení nyní při výpočtu celkové doby jízdy zohledňuje čas potřebný k zahájení a ukončení procesu nabíjení na chargeru. Tato opatření přispívají k mnohem lepšímu procesu nabíjení a šetří uživatelům elektromobilů Porsche čas.

Pro lepší přehled zavedli inženýři Porsche funkci dynamického zoomu pro nabíjecí stanice během cesty. Systém tak zobrazuje všechny dostupné možnosti nabíjení v bezprostřední blízkosti včetně toho, zda jsou ty které nabíječky právě používány. V širším pohledu systém preferuje rychlonabíječky. Nový filtr pak umožňuje nabíjecí stanice třídit podle nabíjecích výkonů. Infotainment PCM 6.0 dostal také optimalizovaný monitoring trasy, na němž lze zobrazit či skrýt příslušné události.

Nové funkce jsou od nynějška standardem pro nově konfigurované modely Porsche 911, Taycan, Cayenne a Panamera. Přesný rozsah funkcí závisí na výbavě a specifikaci pohonného ústrojí vozidla.