Další rok začíná a Volkswagen hned z kraje modifikuje nabídku příplatkových prvků. Jasnými zástupci a zároveň i důkazy toho jsou pakety R-Line a R-Line Plus určené na vylepšení masivního SUV Touareg. Zarážející je jen diskriminace majitelů hybridních moto

Není tomu úplně tak dávno, co si model Touareg prošel rozsáhlým (byť nenápadným a pro někoho snad i nepostřehnutelným) faceliftem. Jenomže co čert nechtěl, díky těmto optickým zásahům byly rázem ze hry mnohé exteriérové doplňky, souhrnně nazývané jako R-Line. Designérské oddělení jelo na plné obrátky, aby se popralo se způsobenou „pasekou“, kterou napáchalo jen několik měsíců předtím. R-Line paket je tak konečně dostupný i na faceliftovaný Touareg. Potencionální a finančně potentní zájemci se tak mohou těšit na unikátní sadu nárazníků vypadajících oproti těm standardním mnohem mohutněji.

 

Stačilo k tomu zvýraznit žebrování a bylo to. Zadnímu nárazníku zase výrazně pomohl prokouknout matně černý difuzor a oválné koncovky výfukového potrubí. Ozdůbky neustaly ani na střeše (spoiler na pátých dveřích) nebo při pohledu z boku, kde rozhodně zaujmou 20“ disky Makléry, hliníková lišta protínající dveře nebo chromované lemování oken. R-Line paket dále nabízí kožené čalounění kabiny, netradičně nerezové doplňky jako například sadu pedálů a nezbytné hliníkové výložky. R-Line Plus pak navíc přihodí ještě plně elektronická sedadla s ovládáním ve dvanácti směrech a dvoubarevném koženém provedení Nappa. Ceny příplatkových paketů R-Line a R-Line Plus se netýkají pouze hybridní motorizace V6 TSI, jinak je možné je objednat ke všem ostatním motorům v široké cenové relaci 1.840 (nejvybavenější V8 TDI) až 8.330 Euro (základní V6).