Podle mnohých není na světě větší klasiky mezi hot hatchi než Volkswagenu Golf GTI. A s přihlédnutím k některým faktům se jim vlastně není ani moc co divit. První exemplář opustil výrobní linku už v roce 1976, což znamená, že letos slaví 35 let. Takže co

Američané chtěli dát najevo svůj obdiv k legendě mezi sportovními hatbacky nižší střední třídy. Golf GTI sice nebyl vždy tak úplně nahoře a stejně jako každý jiný, také on si prošel svým obdobím temna, ale od páté generace to vypadá na opětovný vzestup, takže proč mu v něm trochu nepomoci. Cílem amerického úpravce Rozcity Limited, LLC bylo propagovat německou legendu na severoamerickém trhu a jak jinak než v atraktivním obalu. Pětatřicetileté výročí už bylo jen hříčkou souhry náhod a dobrou záminkou ke spuštění kooperace s bavorským tunerem Wunschel.

 

VW Golf GTI35.com proto svým potencionálním majitelům nabídne stádo 260 koní v 5.700 rpm a zásobu 360 Nm mezi 2.600 až 5.100 otáčkami. Další čísla schopná zaujmout pak jsou 6,4 sekund potřebných ke zrychlení z nuly na stovku a maximálka 255 km/h. To je dobrý začátek, ale v Americe prodává především vzhled! Proto jsou na Golfu zakázková kola OZ Quaranta 8,5Jx19“ (vyrobená u příležitosti čtyřiceti let tohoto italského specialisty) nazutá v nízkoprofilových gumách 235/35 ZR19. Nechybí sportovní pružiny snižující podvozek o 25 milimetrů. Pihou na kráse by mohla být jen cena začínající v přepočtu na 820 tisících.