•    „Historicky nejlepší objemové i finanční výsledky
•    Nový rekord značky Volkswagen Užitkové vozy: 5 242 registrací
•    Hlavními pilíři jsou Transporter s 2 679 vozy a Caddy s 1 821 vozy
•    Novinka roku 2017: zcela nový Crafter se začne prodávat v dubnu

Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen Užitkové vozy znovu přepisuje historii svého působení na českém trhu. V roce 2016 se počet registrovaných nových vozů značky Volkswagen Užitkové vozy vyšplhal na celkových 5 242, což znamená meziroční nárůst o 4,2 %. K historicky nejvyššímu prodeji přispěla především řada T6 s modely Transporter, Multivan a California, jakož i o číslo menší Caddy. Za oběma bestsellery se ve statistikách registrací umístily modely Crafter a Amarok.

„Historicky nejlepší objemové i finanční výsledky. Rok 2016 byl pro značku Volkswagen Užitkové vozy nabitý významnými událostmi, které korunuje další rekordní bilance v nepřetržité řadě,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Na loňské historicky nejvyšší prodeje navážeme v letošním roce dalším velkým krokem v naší produktové ofenzivě. Po loňském uvedení všestranného modelu Caddy Alltrack a modernizovaného pick-upu Amarok s motory V6 bude rok 2017 patřit zcela novému modelu Crafter, který se objeví u českých prodejců značky Volkswagen Užitkové vozy již v dubnu.“

Volkswagen Užitkové vozy dosáhl v roce 2016 v České republice 5 242 registrací nových vozů s celkovou hmotností do 6 t, což odpovídá meziročnímu nárůstu
o 4,2 %. Za rekordní zájem českých zákazníků vděčí značka Volkswagen Užitkové vozy především modelovým řadám T6 a Caddy – podle statistik SDA bylo na českém trhu v roce 2016 registrováno 2 679 nových vozů Transporter, Multivan, Caravelle a California a 1 821 vozů Caddy a Caddy Maxi.

Významné postavení ve svých segmentech si udržují rovněž modely Crafter a Amarok. Robustní pickup Amarok se v listopadu představil v ještě mužnější podobě s vidlicovým šestiválcem pod kapotou. Na loňském vynikajícím výsledku značky Volkswagen Užitkové vozy se Amarok podílel 208 registrovanými vozy, ale výrazněji se příchod jeho modernizované verze promítne do prodejních výsledků až v letošním roce.

Největší modelovou řadu Crafter, která loni přesvědčila o svých mimořádných kvalitách 534 zákazníků, čeká v roce 2017 generační obměna. Zcela nový Crafter byl vyvíjen v úzké spolupráci se zákazníky a jeho výrobu zajišťuje nově vybudovaný závod v Polsku. Před uvedením na trh, které je v České republice plánováno na duben, vyrazil nový Crafter na dlouhou cestu napříč Evropou za výjimečnými řemeslníky. Crafter v rámci akce „Crafter2Craftsmen“ překoná během čtyř měsíců vzdálenost 42 000 km a navštíví 30 zemí, včetně České republiky. Cílem je dokázat, že Crafter je nejen zcela spolehlivý ale také, že dokonale splní roli nepostradatelného pomocníka těch nejlepších mistrů ve svém oboru.

Značka Volkswagen Užitkové vozy o sobě dala v roce 2016 vědět nejen rekordními prodeji a novými produkty. V loňském roce pokračovala spolupráce s českým běžeckým lyžováním podporou populárního seriálu SkiTour a kultovního závodu Jizerská 50. Volkswagen Užitkové vozy je také generálním partnerem velmi úspěšného projektu „Lyžování dětem“, který organizuje závody pro děti a mládež v Libereckém a Královehradeckém kraji.

Aktuální generace modelu Volkswagen Transporter potvrdila v loňském roce svou robustnost a spolehlivost jako doprovodný vůz pardubického závodního týmu BARTH Racing na legendární Rallye Dakar 2016 v nehostinném terénu Jižní Ameriky. O necelý půlrok později usedl za volant sériového modelu Transporter
2.0 TDI EU6 proslulý rakouský specialista na nízkou spotřebu Gerhard Plattner a v rámci jízdy „ECOnomy Tour 2016“ překonal vzdálenost 1058 kilometrů z Prahy do Hannoveru a zpět s průměrnou spotřebou paliva 4,91 l/100 km při průměrné rychlosti 70 km/h. Volkswagen Caravelle podporuje Petra Koukala a jeho projekt STK pro chlapy.

Volkswagen Užitkové vozy v roce 2016 také rozšířil službu Das RentAuto. Originální půjčovna užitkových vozů Volkswagen nabízí na českém trhu nevšední řešení mobility v mimořádných situacích, ať se jedná o nečekané zakázky pro podnikatele, přepravu nového vybavení domu či bytu, nebo výpravu za dobrodružstvím s celou rodinou, partou přátel či sportovním týmem. Zákazníci mají na výběr komfortní, bezpečné a spolehlivé modely Caravelle, Transporter a Crafter pro nejrůznější účely u 28 prodejců značky Volkswagen Užitkové vozy po celé České republice.