Nadčasově krásný a přitom velmi moderní je Volkswagen Passat Variant díky svému vysoce kvalitnímu designu, jenž se projevuje dynamickým a sebevědomým vzhledem a hned na první
pohled zanechává působivý dojem.

Passat Variant

Stylový, hodnotný a moderní – to jsou přívlastky, kterými Passat Variant prezentuje nezaměnitelný design automobilů Volkswagen. Horizontální vedení linií mřížky chladiče je zdůrazněno ušlechtilými chromovanými lamelami a propůjčuje výraznému čelu vozu sebevědomou eleganci. Energicky modelovaný C-sloupek tvoří dynamický přechod směrem k zádi.  Na přání může být vybaven panoramatickým posuvným/výklopným střešním oknem, které má elektrické ovládání a nabízí mnohem více, než standardní střešní okno.

Velká fotogalerie: VW Passat Variant

Dobře uspořádaný, čistý a bez příkras – strohá elegance interiéru vozu Passat Variant nabízí prostor, ve kterém můžete rozvíjet svou fantazii. Vysoce kvalitní a dokonale zpracované materiály a čistý design přístrojů vytvářejí atmosféru, která dává Vašim myšlenkám svobodu.

Dobrý design zdůrazňuje charakter toho, pro co byl vytvořen. Proto je tu naše rozsáhlá nabídka kol z lehké slitiny pro Passat Variant. Například pro výbavu Comfortline jsou součástí sériové výbavy kola z lehké slitiny “Perugia” o rozměru 7 J × 16. Pro výbavu Highline jsou součástí sériové výbavy kola z lehké slitiny “Michigan” o rozměru 7 ½ J × 17. Kromě toho se můžete také rozhodnout pro kola z lehké slitiny “Kansas” o rozměru 8 J × 18. Z palety kol z lehké slitiny si jistě vyberete tu, která odpovídá Vaší představě.

VW-Scene testuje

K otestování jsme dostali Passat Variant BlueMotion s motorem 2,0 TDI.  Z venku jej bezpečně poznáte podle nápisu “BlueMotion”, a na snížené karoserii zaujme zadní spoiler, lakovaný v barvě vozu. Nový Passat Variant BlueMotion využil prvky, jenž zlepšují jeho aerodynamiku, k vytvoření působivého designu. Přesvědčí však i svými vnitřními kvalitami, jako speciálním BlueMotion podvozkem, systémem “Start-Stop” a inovativním systémem využití energie uvolněné při brzdění. Sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny “Salamanca” jsou dokonalým završením vkusného projevu vozu Passat Variant.

Velká fotogalerie: VW Passat Variant

V interiéru jsme poznali nové dimenze konfortu. Kožená konfortní sedadla jsou na místech řidiče a předního spolujezdce doplněna vyhříváním. Vysoce kvalitním dojmem zapůsobí také jejich design se sportovními prvky. Passat Variant je doslova nabyt asistenčními prvky. Od výbavy Comfortline je Passat Variant sériově vybaven systémem detekce únavy. Jakmile se způsob, jakým řidič drží volant, začne odlišovat od běžného způsobu řízení, pro který jsou typické malé úhlové změny natočení volantu, zazní varovný tón. Současně se na displeji palubního počítače zobrazí doporučení zastávky na odpočinek. Zaparkování do těsných parkovacích míst je díky na přání dodávanému parkovacímu asistentu “Park Assist” mnohem snažší. Jeho nejnovější generace rozezná podélná i kolmá parkovací místa a dokáže samostatně zaparkovat vůz i do nejmenších podélných mezer (délka vozidla + 80 cm), kdy parkovací manévr rozloží do několika kroků, a dokáže z nich opět vyjet. Na Vás zbývá jen ovládání pedálů brzdy a plynu. Dalšími prvky jsou “Lane Assist” – asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, bezpečnostní výbavy o automatickou regulaci odstupu ACC se systémem kontroly okolí “Front Assist” a funkcí nouzového brzdění “City” a řada dalších.

I ve Volkswagen Passat Variant naleznete chytrá řešení. Ve voze Passat Variant máte spoustu místa. Co ale v případě, že ho potřebujete více? Potom jednoduše sklopíte zadní sedadlo. Díky snadno přístupné ovládací páčce můžete jedním pohybem pohodlně zvětšit zavazadlový prostor, který navíc bude mít zcela rovnou podlahu.

Velká fotogalerie: VW Passat Variant

Dalším příjemným prvkem je adaptativní regulace podvozku DCC, který se dodává na přání. S ní se můžete rozhodnout mezi sportovním, komfortním nebo normálním nastavením podvozku. Stisk tlačítka stačí k tomu, aby se elektricky ovládané tlumiče automaticky přizpůsobily Vaší volbě. Současně dojde také ke změně charakteristiky elektromechanického posilovače řízení. Adaptivní regulace podvozku DCC, přitom kontinuálně reaguje na různé jízdní situace a bere přitom do úvahy aktuální stav brzdění, řízení i akcelerace. Výrazně tak zlepšuje jízdní vlastnosti a přispívá ke spokojenosti cestujících. Nový Passat Variant s adaptivní regulací podvozku DCC má karoserii sníženou o cca 10 mm.

Náš pocit z jízdy? Řízení vozu zvládne každý, ale pokud chcete využít všech doplňků, asistentů budete potřebovat důkladně prostudovat návod k obsluze, ale i k zaparkování pomocí parkovacího asistentu, který vyžaduje i praktického tréninku.  Na voze se též projevuje německá preciznost. Po dílenské stránce novému Passatu Variant nelze nic vytknout a zájemci získávají velmi kvalitní vůz.