Volkswagen Jetta je kompaktní vůz, který původně vnikl v roce 1979 přidáním konvenčního kufru na hatchback modelu Golf. Nyní ale Jetta zaujímá v rodině Wolkswagenu své vlastní místo a se svými 4,64 metry délky se představuje jako sportovní limuzína.

Charismatická Jetta

Jak Jettu prezentuje výrobce o proti minulé verzi získala devět centimetrů elegance, sportovního temperamentu a konfortu.  Ať se na Jettu díváte z kterékoli strany, vždy na Vás zapůsobí svými dokonalými tvary. Její sportovní silueta a vyvážené proporce bočních linií jí propůjčují výrazný vzhled, který je dále umocněn markantním čelem vozu se sportovní maskou chladiče a nárazníky lakovanými v barvě vozu. Zkrátka stylový design, který je magnetem pro oči.

Fotogalerie: VW Jetta 1.6TDi – Comfort Edition

Motory pro Jettu

Sportovní limuzína Jetta používá k pohonu osvědčené koncernové motory s benzínovou technologií TSI (1,2 TSI 77kW, 1,4 TSI 90kW, 2,0 TSI 147 kW) a u naftových TDI využívá technologii vstřikování paliva systémem Common-Rail nejnovější generace (1,6 TDI DFP 77kW).  Mimo verze 1,2 TSI si můžete vybrat jak manuální řazení, tak automatickou převodovku DSG s dvojitou spojkou a možností manuálního řazení.

VW-Scene testuje

VW-Scene dostal k otestování VW Jetta 1,6 TDI DPF 77kW (105 koní) s pětistupňovou manuální převodovkou s tabulkovou cenou za 439.900,-Kč. Cena s benzínovým motorem 1,2 TSI 77kW začíná na 411.900,-Kč, ale můžete si také připlatit a dvoulitrový motor TSI 147 kW s automatickou převodovkou DSG vás vyjde na 609.900,-Kč.

Jetta nás na první pohled zaujala svými tvary, které jsou vyvážené a na nic  falešného si nehrajou. Prostorný, přehledný a pohodlný interiér, doplňuje velký zavazadlový prostor.  Podobných aut je na našem trhu hned několik (Škoda Octavia, Hyundai i30, Kia Cee´d, a tak Jetta musí při své ceně sázet hlavně na kvalitu, prostornost  a dobré jízdní vlastnosti.

Byli jsme velmi zvědaví na naftový motor 1,6 TDI DFP s výkonem 77kW. Již první kilometry ukázaly, že je úplně jiný, než jsme byli dříve zvyklí u jednadevítky. Nový motor sice musíte více točit a je také závislý na správném řazení, ale naopak se Vám odvděčí nízkou spotřebou, která snižuje provozní náklady. Při klidné jízdě není problém dlouhodobou spotřebu udržet pod šesti litry.

Fotogalerie: VW Jetta 1.6TDi – Comfort Edition

Volkswagen Jetta – shrnutí

VW Jetta na nás zapůsobila jako prostorný, vyvážený vůz s dobrými jízdními vlastnostmi a šetřivým motorem. Ti co hledají nevšední, spolehlivý a kvalitní automobil, mohou sáhnout právě po tomto Volkswagenu.