Neuplynul zase tak dlouhý čas od představení Golfu šestky, avšak Volkswagen rozjíždí novou koncernovou platformu a letošní představení nového Golfu na pařížské výstavě bude již jeho druhým zástupcem (prvním bylo nové Audi A3). Není třeba připomínat, že je

MQB (Modularer Querbaukasten)

Začneme rovnou zostra. Důvod, proč je představení Golfu sedmé generace v patách relativně nedávnému představené šestkové řady, je nová koncernová platforma MQB. Ta umožňuje vsadit téměř jakýkoliv typ motoru do libovolného modelu. Jde o novou základní platformu Volkswagenu, kterou s přibývajícím časem podědí většina koncernových značek, mladoboleslavskou Škodovku nevyjímaje.

MQB je flexibilním počinem, jež umožňuje umístění motoru v autě napříč. Konstruktéři mohou díky tomu ovlivňovat rozvor náprav a rozchod kol. Díky tomu mohou přímo měnit design karoserie – délku, šířku a výšku automobilu. Volkswagenu to umožní touto platformou osadit takřka libovolný typ automobilu.

Nové motory

Očekávaná nabídka motorů bude jako vždy pestrá. Oblíbený Golf TSI zůstává, stejně tak přeplňovaný diesel. Spekulace o kombinované, či zcela elektrickém pohonu neustávají. Výrobce však o elektrických motorech mlčí, proto si budeme muset počkat až do samotného představení. Co však už výrobce ohlásil, je nová technologie vypínání válců (COD/ACT).  Tato technologie souvisí úsporou paliva. Při otáčkách pod 4000 se v autě automaticky uzavřou dva střední válce.

Dále spekulujeme…

Spekuluje se, že díky novým materiálům bude podstatně lehčí, až o sto kilogramů oproti jeho předchůdci. V základní výbavě můžeme očekávat adaptivní podvozek, samočinné parkování, aktivní tempomat či automatickou převodovku. Rovněž se věří v lepší jízdní vlastnosti díky většímu rozvoru náprav a rozchodu kol. Ostatně design novinky působí majestátněji, než u předchozích generací. Postaral se o to designér Walter da Silva, jenž nový Golf celkově (nejen) opticky zvětšil.

Uvedení Golfu 7 na německý trh se plánuje koncem roku 2012. Evropský trh bude následovat. O ceně raději nespekulujeme. Pokud se obáváte, že nemáte na nový Golf dostatek prostředků a přesto byste si rádi nějaký pořídili, podívejte se na nabídku Volkswagenu Golf v bazarech. Doporučujeme vám letní výprodej Volkswagenů u Auto ESA. Díky očekávanému příchodu novinky padají ceny starších modelů směrem dolů.

http://www.youtube.com/watch?v=zrCdFwFj7Ok