V centru města Brna vyroste nový parkovací dům

Rada města Brna v úterý odsouhlasila projekt výstavby objektu hromadných parkovacích garáží označených jako Parkovací dům – ulice Panenská v městské čáasti Brno-střed a dokumentaci k žádosti o vydání rozhodnutí o umístění stavby. Agentuře Mediafax to v út

„Projekt zpracovala společnost Architekti Hrůša & spol. a Ateliér Brno. Záměr předložila společnost Brno Parking jako budoucí nájemce,“ konstatoval mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

„Pro centrum města a jeho dopravu je naprosto nevyhnutelné začít co nejrychleji stavět parkovací dům na ul. Panenská. Řádově několik stovek parkovacích míst bude první fází uvolnění centra pro obyvatele města bez toho, aby se vyhýbali parkujícím automobilům. Město Brno udělá vše pro to, aby výstavba začala v řádu několika měsíců,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Parkovací dům na ul. Panenská bude stát mezi budovami Magistrátu města Brna a Hotelem International v Brně. Navrhovaný počet parkovacích míst je 456. Dopravně je budova napojena z ul. Husovy. Výjezd bude rovněž z ul. Husova směrem vpravo. Vjezd do objektu je řešen na severní straně úrovňově do druhého nadzemního podlaží. Budoucím nájemcem by měla být společnost Brno Parking, a. s., která bude parkovací dům provozovat na základě smluvního ujednání s městem Brnem.