Do areálu Šiklova mlýna se o uplynulém víkendu sjelo několik stovek fanoušků současných i historických vozů Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California všech generací, aby oslavili jubilejní desátý ročník celorepublikového setkání Transporter

Transportersraz 2014

Letošní ročník Transportersrazu se zapíše do historie Transporterclubu rekordním počtem 162 vozů Transporter, Caravelle, Multivan a California, jejichž posádky vyrazily v sobotu dopoledne k tradiční společné spanilé jízdě. Program 10. Velkého Transportersrazu, který se konal od 13. do 15. června 2014 v Šiklově mlýně, začal již v páteční podvečer bohatým programem pro velké i malé účastníky.

VW Transporter T1

Volkswagen Transporter je kultovní legendou. První lehký užitkový vůz s logem VW (Typ 2) sjel z výrobních linek v roce 1950 a stejně jako Brouk se stal ihned populárním po celém světě. Koncepci s nadčasovým designem, robustní technikou a promyšlenou konstrukcí s důrazem na užitné vlastnosti zdědily i všechny čtyři následující generace, z nichž první tři měly vzadu uložený motor a pohon zadních kol, zatímco čtvrtá generace přinesla v roce 1990 revoluci v podobě uspořádání pohonu „vše vpředu“. Už tři desetiletí jsou v nabídce také varianty s pohonem všech kol (původně syncro, dnes 4Motion). Kromě užitkových modelů Transporter si značnou popularitu získaly rovněž obytné a osobní verze Caravelle, Multivan a California.

Transporterclub

Transporterclub byl založen v roce 2004 a letos tedy slaví jubilejní 10. výročí své existence. Od roku 2011 intenzivně spolupracuje s dovozcem Porsche Česká republika, s prodejní a servisní sítí značky Volkswagen Užitkové vozy a s mnoha dalšími partnery. Užívání webového fóra je po registraci bezplatné, plnohodnotné členství v Transporterclubu, které je spojeno s řadou výhod, je podmíněno uhrazením členského příspěvku ve výši 1 Kč/den. Kromě celorepublikového srazu Transportersraz se pravidelně konají také menší regionální srazy a další akce pro členy klubu. Příkladem je nedávná návštěva Hannoveru a Wolfsburgu včetně prohlídky muzea Auto Museum a areálu Autostadt. Více informací o vozech Volkswagen Transporter, Caravelle a Multivan od začátku jejich výroby až do současnosti a o činnosti a dalších akcích Transporterclubu naleznete na webových stránkách www.transporterclub.cz, které mají od letošního dubna novou podobu.

Být majitelem vozu Volkswagen T (Transporter) znamená více, než jen každodenní usnadnění práce a komfortní přepravu. Znamená to také radost i zábavu a spojení se skvělými lidmi. Lidé po celém světě se sdružují v kluby a komunity, český Transporterclub tak není žádnou výjimkou.