Zákazníci, kteří svěří přípravu vozu do rukou autorizovaného servisu SEAT, získají měření emisí a provedení technické kontroly v nezávislé STK jako bonus zdarma. Absolvovat technickou prohlídku včetně měření emisí musí všechny osobní vozy po 4 letech od první registrace, a poté v pravidelném intervalu každé dva roky.

Technická kontrola zahrnuje evidenční kontrolu a kontrolu povinné výbavy. Technici STK poté prověřují především stav veškerého osvětlení, brzdové soustavy, řízení, podvozku, pneumatik a skel. To jsou všechno body, jimž se věnují i důkladně vyškolení technici v autorizovaných servisech SEAT při pravidelné údržbě vozu. Technická kontrola se tak stává po návštěvě autorizovaného servisu SEAT pouhou formalitou.

Zákazníci autorizovaných servisů SEAT se přitom mohou spolehnout nejen na důkladné prověření stavu jejich automobilu značky SEAT, ale především na následnou kvalitní opravu případných závad či odstranění zjištěných nedostatků. Samozřejmostí je používání výhradně Originálních dílů SEAT(R), případně dílů Economy, a dvouletá záruka na díly i práci. V autorizovaných servisech SEAT tak mají motoristé spolehlivého partnera, který jim nabídne nejvyšší míru jistoty kvalitně provedené práce.

Praxe ukazuje, že odkládání návštěvy autorizovaného servisu nebo volba nezávislého opravce se nevyplácí. Následkem mohou být mnohem dražší rozsáhlé opravy v důsledku zanedbané údržby, ale i způsobení vážné dopravní nehody. Řízení vozidla s propadlou technickou kontrolou nebo měřením emisí může skončit vysokou pokutou nebo povinným odtahem vozidla. Při bezprostředním ohrožení ostatních účastníků silničního provozu následuje udělení až pěti trestných bodů, pokuta 5000 až 10 000 Kč a odebrání řidičského průkazu na 6 měsíců až 1 rok. Úhrada škody při dopravní nehodě vozu bez platné technické kontroly či “emisí” zůstává na bedrech majitele, protože není kryta ani platným povinným ručením.