/    SEAT dosáhl loni 7406 registrací nových vozů, historicky nejlepšího výsledku na českém trhu
/    Dvojici tradičních bestsellerů Leon a Ibiza doplňuje Toledo a nová Ateca
/    SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín vicemistry v ETCC, SEAT navíc udržuje pevné spojení s českou atletikou

SEAT

SEAT pokračuje v úspěšném vývoji na českém trhu, což potvrzuje historicky nejlepší obchodní výsledek za rok 2016. Během dvanácti měsíců uplynulého roku bylo v České republice registrováno 7406 nových vozů SEAT. To je o 10 % více než v roce 2015. Rok 2016 byl ve znamení příchodu nového modelu Ateca, prvního SUV značky SEAT, a velké novinky chystá španělská značka i na letošní rok. Neúnavné úsilí o trvale udržitelný úspěch založený na maximální spokojenosti zákazníků dokládá také probíhající modernizace a rozšiřování prodejní a servisní sítě SEAT v České republice. Na závodních okruzích sbíral vavříny za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer Petr Fulín, který podruhé v řadě získal titul vicemistra v evropském seriálu ETCC. SEAT navíc udržuje pevné spojení s českou atletikou.

„SEAT v loňském roce poprvé překonal hranici 7000 registrací na českém trhu a poprvé vstoupil do dynamicky rostoucího segmentu vozů SUV s novým modelem Ateca, který má všechny předpoklady k tomu, aby se stal třetím pilířem naší značky po boku tradičních bestsellerů Leon a Ibiza,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Pro pokračující úspěchy značky SEAT na českém trhu je velmi důležitá také každodenní usilovná práce našich prodejních a servisních partnerů, kteří v uplynulém roce odvedli velký kus práce při zavádění nového konceptu korporátní identity značky SEAT. Pro naše zákazníky to znamená ještě příjemnější a atraktivnější prostředí s nejvyšší úrovní prodejních a servisních služeb, což dokazuje například nedávno otevřený showroom Pyramida Centrum v Průhonicích.“

K rekordnímu výsledku za rok 2016 nejvíce přispěly modely Leon s 3750 vozy a Ibiza s 2644 vozy. Dalšími v pořadí nejoblíbenějších modelů značky SEAT na českém trhu jsou Toledo s 594 vozy, Alhambra s 258 a Ateca s 83 vozy. Loni představený model Ateca, který je stejně jako Toledo vyráběn v České republice, se těší značnému zájmu českých zákazníků. Ti si od zahájení předprodeje objednali již přes 1600 vozů. Mimořádné kvality modelu Ateca potvrdila také odborná porota prestižní ankety AUTOBEST 2017, která prvnímu SUV značky SEAT udělila významné mezinárodní ocenění „Best Buy Car of Europe in 2017“ (Nejlepší vůz ke koupi v Evropě v roce 2017). SUV SEAT ATECA je také finalistou Auto roku 2017 v ČR.

Na jaře 2016 získal český importér vozů SEAT za své vynikající obchodní výsledky a rozvíjení prodejní sítě stříbrné ocenění v konkurenci 79 dovozců španělského výrobce automobilů. Dalším úspěchem je nejlepší hodnocení v nezávislém průzkumu spokojenosti dealerů všech značek na českém trhu DSS (Dealer Satisfaction Survey). Z něho vyplývá, že SEAT má již tři roky v řadě nejspokojenější dealerskou síť v České republice.

SEAT však neusíná na vavřínech a v roce 2017 učiní další významné kroky v rámci největší produktové ofenzivy ve své historii. V lednu 2017 se u prodejců objeví modernizovaný Leon, začátkem léta bude následovat pátá generace modelové řady Ibiza a závěr letošního roku bude patřit novému crossoveru SEAT Arona, který rozšíří nabídku značky SEAT v populárním segmentu vozů SUV.

SEAT pokračuje v dlouholeté spolupráci s Českým atletickým svazem, která zahrnuje podporu nejlepších českých atletů. Se značkou SEAT se mohou setkávat diváci atletických mítinků v České republice a mezi důležité projekty Českého atletického svazu (ČAS), podporované značkou SEAT, patří Atletika pro děti s bohatým doprovodným programem pro rodiče a děti se zaměřením na pohyb a zábavu.

SEAT zářil v roce 2016 také na evropských závodních okruzích. Českým zastoupením značky SEAT podporovaný Petr Fulín obhájil ve velmi napínavé sezoně se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer titul vicemistra v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup).