/    Nový SEAT Ibiza již v červenci u prodejců SEAT
/    Nové hospodárné motory se třemi nebo čtyřmi válci
/    Agilní jízda s výrazně vyšší úrovní komfortu
/    Nové pakety s odvážnými barvami pro individualizaci vozu
/    Ceny na českém trhu již od 264 900 Kč (Ibiza SC Reference 1.0 MPI 75 k)

SEAT Ibiza

SEAT představuje novou Ibizu s rozsáhlým souborem inovativních technických řešení. Nové motory, individuální prvky výbavy na přání, rozšířená nabídka bezpečnostních systémů a nová řada informačních a zábavních systémů v řadí modelovou řadu Ibiza mezi nejlepší vozy ve své třídě. Nový podvozek posouvá komfort na zcela novou úroveň, zatímco nově navržený interiér vytváří svým kvalitním estetickým řešením ještě příjemnější prostředí pro cestující. Jen v jedné oblasti už nebylo téměř co zlepšit – emocionální a dynamický design Ibizy je zákazníky výjimečně dobře přijímán a je pro ně hlavním důvodem, proč si kompaktní španělský model kupují. Ceny třídveřového modelu Ibiza SC na českém trhu začínají již od 264 900 Kč, pětidveřový model Ibiza lze pořídit již za 274 900 Kč, zatímco vstupní cena rodinného kombi Ibiza ST byla stanovena na 291 900 Kč. Všechny uvedené vstupní modely mají výbavu Reference a motor 1.0 MPI 75 k.

VISTADIFERENT„Nová Ibiza, která se objeví u prodejců koncem léta 2015, posílí současné úspěchy značky SEAT. Je to první příklad ‚leonizace‘ naší produktové nabídky. V rámci tohoto procesu přeneseme úspěšný recept Leonu na všechny naše modely. . Nová Ibiza je nyní součástí propojeného světa,“ říká Jürgen Stackmann, předseda představenstva společnosti SEAT S.A. „Ibiza je nejúspěšnějším modelem značky SEAT. V uplynulých 30 letech bylo prodáno více než pět milionů těchto vozů po celém světě. Zákazníci Ibizy jsou s průměrným věkem 43 let výjimečně mladí a nadprůměrný podíl mezi nimi zaujímají mladé ženy.“

Zcela nová generace motorů

SEAT Ibiza je poháněn zcela novou generací zážehových motorů a vznětových motorů TDI. Vstupním zážehovým motorem je tříválec se zdvihovým objemem 1,0 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 55 kW (75 k) v atmosféricky plněné verzi, resp. 70 kW (95 k) nebo 81 kW (110 k) v přeplňovaných verzích TSI. Motor 1.0 TSI poskytuje pozoruhodnou hnací sílu díky maximálnímu točivému momentu 160 N.m nebo dokonce 200 N.m. Nové tříválcové motory mají nejmodernější konstrukci s proměnným časováním ventilů již ve vstupním modelu. Sběrné výfukové potrubí je integrováno do hlavy válců, aby bylo zajištěno optimální řízení provozní teploty motoru a vynikající účinnost. Přeplňovaná verze 1.0 TSI je vybavena sacím potrubím s integrovaným mezichladičem stlačovaného vzduchu, proměnným časováním sacích a výfukových ventilů a řízením chladicí soustavy prostřednictvím tří různých chladicích okruhů. Tento způsob řízení provozní teploty motoru výrazně snižuje emise v zahřívací fázi.

VISTADIFERENT
Další výjimečnou jednotkou je čtyřválec 1.4 TSI ACT s aktivní deaktivací válců. Vysokou úroveň jízdní dynamiky zaručuje výkon zvýšený na 110 kW (150 k) a točivý moment 250 N.m, zatímco deaktivace poloviny válců při částečném zatížení snižuje kombinovanou spotřebu paliva na 4,8 litru na 100 km (všechny hodnoty spotřeby paliva platí pro model Ibiza).

Mezi nevšední konstrukční řešení nového tříválce TDI se zdvihovým objemem 1,4 litru patří hliníkový blok válců, který snižuje hmotnost, modul s vyvažovacím hřídelem, zajišťující kultivovaný běh, kapalinové chlazení stlačovaného vzduchu v mezichladiči a vstřikovací soustava s maximálním vstřikovacím tlakem 2000 barů.

Sestavu motorů doplňují tradičně úspěšné a prověřené motory 1,2 TSI ve své nejnovější generaci 66 kW a 81 kW.

Maximální hospodárnost

Tříválcové a čtyřválcové jednotky samozřejmě splňují nejnovější emisní normu EU6 a přesvědčí vynikajícími hodnotami spotřeby paliva a emisí. Z nových tříválcových motorů TDI spotřebuje 1.4 TDI s výkonem 55 kW (75 k) jen 3,4 litru nafty na 100 kilometrů, což odpovídá hodnotě emisí CO2 88 gramů na kilometr. Ani ostatní motory TDI, s výkonem 66 kW (90 k) nebo 77 kW (105 k), nespotřebují v průměru více než 3,8 l/100 km.

Motory TSI s výkonem 81 kW a TDI s výkonem 66 kW jsou na přání k dispozici s komfortní dvouspojkovou převodovkou DSG.

Radost z jízdy s ještě vyšší úrovní komfortu

Aktuální generace modelu Ibiza byla vždy velmi kladně hodnocena za nevšední dynamiku a potěšení z jízdy, které poskytuje svému řidiči. Nová Ibiza byla v tomto ohledu dále optimalizována mimořádně citlivým systémem řízení s elektrickým posilovačem. Ještě většího pokroku bylo dosaženo v oblasti ovladatelnosti a jízdního komfortu díky zcela novému nastavení pružin, tlumičů a příčných zkrutných stabilizátorů. Na přání dodávaný SEAT Drive Profile umožňuje adaptivní tlumení s nabídkou dvou režimů, orientovaných na komfortní nebo sportovní jízdu. Tlačítko pro volbu režimů Comfort/Sport ovlivňuje rovněž charakteristiku činnosti posilovače řízení.

Nové bezpečnostní systémy

Únava za volantem je stále příčinou mnoha nehod, často s vážnými následky. Nový systém rozpoznávání únavy řidiče v modelu SEAT Ibiza zjišťuje klesající koncentraci řidiče na základě pohybů volantu a poskytuje včasné upozornění. Dalším novým bezpečnostním systémem je multikolizní brzda, která po vážné kolizi automaticky zpomalí vozidlo, aby nedošlo k sekundárním kolizím. Je-li po první kolizi aktivován airbag, použije elektronicky řízený stabilizační systém brzdy a zapne výstražná světla.

Vnější design si zachovává svěží a moderní charakter

Vnější design pětidveřového modelu Ibiza, třídveřového modelu Ibiza SC Sport Coupé a varianty kombi Ibiza ST Sport Tourer neztratil dosud nic ze svého moderního náboje, díky němuž získává extrémně dobrá hodnocení ze strany stávajících i potenciálních zákazníků. Úpravy se proto omezily na nové světlomety s diodami LED pro denní svícení, nový design 16“ a 17“ kol a nové odstíny laku šedá Moonstone a červená Chilli.

VISTADIFERENTVýrazně modernizovaný interiér

Nový interiér hodlá oslovit svým designem široké skupiny zákazníků. Silným argumentem jsou rozmanité možnosti individualizace, které harmonicky splňují požadavky na expresivní podobu, funkčnost i preciznost všech linií a ploch, jimiž je interiér definován. Horizontální proporce a zaměření přístrojové desky na řidiče zaručují ještě větší potěšení z jízdy, k němuž přispívá také ergonomické uspořádání všech prvků a jejich měkká povrchová úprava. V každém prvku se odráží nevšední pozornost věnovaná detailům, které se nacházejí například na volantu, výdeších ventilační soustavy, přístrojové desce, panelu přístrojů nebo rádiu. Design nového ovládacího a zobrazovacího rozhraní klade důraz na propojení řidiče a techniky. Výsledné charakterové linie zvyšují funkčnost jasnou definicí účelu příslušných prvků, zatímco grafické zpracování zobrazení na displeji poskytuje řidiči rychle čitelné a snadno srozumitelné údaje. Výsledný design interiéru je odrazem produktu, který byl inspirován a navržen v Barceloně, a vyznačuje se formální jednoduchostí okouzlujících charakterových linií, které symbolizují image značky SEAT.

Nová úroveň individualizace

Nová Ibiza je stejně rozmanitá a pestrobarevná jako samotný život. Nové barevné pakety pro celou modelovou řadu Ibiza nabízejí zcela novou úroveň individualizace. Kompaktní vůz z Barcelony si mohou zákazníci dokonale přizpůsobit vlastnímu stylu. Barevné pakety umožňují odvážné vyjádření postoje. Patří mezi ně Bismuth, elegantní odstín hnědé, jakož i Velvet, sytý purpurový odstín. V nabídce je také intenzivní červená, titanová, ale i bílá nebo černá – pro každý osobní vkus je připraven vhodný barevný paket.

VISTADIFERENT
Všechny barevné pakety obsahují širokou škálu prvků vnitřní výbavy v příslušné barvě. Vnější vzhled je zvýrazněn rámečkem masky chladiče a kryty vnějších zpětných zrcátek například v odstínu Velvet, nebo některém z výše uvedených odstínů. V interiéru jsou součástí barevného paketu rámečky výdechů ventilační soustavy a ozdobné detaily na volantu a řadicí páce, stejně jako barevné proužky na opěradlech sedadel. Mezi charakteristické prvky patří také dvoubarevná kola z lehké slitiny s průměrem ráfku 16 nebo 17 palců. V nabídce je velký počet možných kombinací mezi lakem karoserie Ibizy a barevným paketem. A díky třem karosářským variantám, třem výbavovým liniím a široké nabídce motorů a výbavy na přání si může každý sestavit dokonalou Ibizu přesně podle svých potřeb.

Dokonalá volba pro aktivní životní styl

Nová Ibiza je i nadále nabízena ve třech karosářských variantách, jako pětidveřová Ibiza, Ibiza SC Sport Coupé a Ibiza ST Sport Tourer. Zejména kombi nabízí při tak kompaktních rozměrech překvapivě vysokou úroveň užitných vlastností. Navzdory sportovnímu designu vozu je zavazadlový prostor velmi velkorysý, s objemem 430 až 1164 litrů. Vyznavači aktivního životního stylu mohou v interiéru přepravovat dokonce dvě jízdní kola, samozřejmě s demontovanými předními koly.
VISTADIFERENT
Již vstupní výbavová linie Reference přesvědčí svou kompletní výbavou, která zahrnuje všechny důležité komfortní, jako je například i klimatizace, a bezpečnostní prvky. O stupeň výš stojí verze Style, mezi jejíž sériovou výbavu patří například i barevný dotykový displej. Ibiza FR zaujme svým nezaměnitelným stylem s výraznějším designem přídě a zádě a speciálními koly z lehké slitiny. Nová Ibiza může být také ještě lépe než dosud přizpůsobena individuálním požadavkům a osobnímu stylu díky rozsáhlé nabídce barev, výbavy na přání a příslušenství.

Nejnovější generace informačních a zábavních systémů

Nejnovější generace informačních a zábavních systémů s ovládáním na dotykovém displeji a integrovaným navigačním systémem může přijímat digitální rozhlasové vysílání (DAB) a přehrávat hudbu z iPodu nebo chytrého telefonu prostřednictvím vstupu USB či rozhraní Bluetooth. Hlasové ovládání je integrováno od systému Media System plus výš. Zákazník si může zvolit také funkci MirrorLink, která umožňuje integraci chytrého telefonu pro dokonalou konektivitu za jízdy. Skutečně sytý zvuk zajistí nová zvuková aparatura SEAT Sound System, která uspokojí i ty nejnáročnější posluchače šesti reproduktory, desetilitrovým subwooferem v zavazadlovém prostoru, přídavným zesilovačem a možnostmi individuálního nastavení v menu audiosystému.

VISTADIFERENT
Čtyři na přání dodávané ultrazvukové senzory vpředu a vzadu sledují vzdálenost od překážek při parkování a upozorňují řidiče zvukově i vizuálně na displeji. Na přání se dodává také zadní kamera, která usnadňuje parkování zobrazováním vodicích linií na displeji.

MirrorLink pro optimální integraci

MirrorLink je dokonalým technickým řešením pro bezpečné ovládání chytrých telefonů a mnoha jejich funkcí i aplikací prostřednictvím informačního a zábavního systému modelu Ibiza. Příslušné prvky ovládacího rozhraní chytrého telefonu jsou „zrcadleny“ na dotykovém displeji nově navržené přístrojové desky modelu Ibiza. Tato funkce pro snadné a plynulé ovládání je dostupná pro rostoucí počet chytrých telefonů Android kompatibilních se systémem MirrorLink.
VISTADIFERENT
Exkluzivní řešení ze spolupráce se společností SAMSUNG
Nová Ibiza je prvním modelem v nabídce značky SEAT, který je vybaven exkluzivními řešeními v oblasti konektivity, která vznikla v rámci spolupráce se společností SAMSUNG. Španělský výrobce automobilů uzavřel se společností SAMSUNG dohodu o spolupráci při vývoji inovativních řešení v oblasti konektivity.

„S novou Ibizou otvíráme novou kapitolu v oblasti konektivity. Naši zákazníci mohou pokračovat ve svém digitálním životním stylu dokonce i za jízdy. Pro nás je však nejdůležitější zajistit vždy nejbezpečnější a nejintuitivnější ovládání funkcí,“ říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj. „Ibiza je jedním z nejmodernějších a nejatraktivnějších vozů na trhu díky novým motorům, výrazně komfortnějšímu a zároveň i nadále velmi dynamickému a agilnímu podvozku a novým asistenčním systémům.“