Nové Audi TT pozoruhodným způsobem spojuje dynamiku a hospodárnost. Kompaktní sportovní vůz boduje zvýšením výkonu až o 14 procent a současným poklesem emisí skleníkových plynů o jedenáct procent v porovnání s předchůdcem.

Nové Audi TT

Prémiový výrobce v nové ekologické bilanci uvádí, že každý vůz třetí generace Audi TT díky tomu za celou dobu životního cyklu ušetří přibližně 5,5 tuny skleníkových plynů, mezi něž patří kromě oxidu uhličitého mimo jiné také metan, oxid dusný a halogenované organické sloučeniny.

„Naším cílem je u každého modelu výrazně snižovat celkové emise v porovnání s předchůdcem,“ říká Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva společnosti AUDI AG, zodpovědný za technický vývoj. „Nejde přitom jen o to, co vychází z výfuku. U Audi sledujeme kompletní řetězec produktů a procesů patřících k mobilitě.“

K pozitivní ekologické bilanci Audi TT přispívá řada technologií, například lehká konstrukce. Díky inteligentní kombinaci materiálů se inženýrům Audi podruhé v řadě podařilo snížit pohotovostní hmotnost. Zatímco při první generační obměně v roce 2006 činila úspora hmotnosti až 90 kilogramů, váží nový TT s motorem 2.0 TFSI pouhých 1230 kilogramů. To je o dalších 50 kilogramů méně, než vážil předchozí model.

Snížení hmotnosti a inteligentní opatření v oblasti lehké konstrukce mají vliv také na výrobu. Při produkci jednoho vozu se podařilo snížit emise skleníkových plynů o devět procent, resp. 800 kilogramů. Pro zákazníka je tento výsledek jednoznačným přínosem, protože nová generace TT nabízí lepší ekologickou bilanci než její předchůdci již od prvního ujetého kilometru.

Ekologickou bilanci nového Audi TT naleznete zde