Dynamic photo, Colour: Florett Silver

•    Druhá generace Audi A5 Coupé přichází v ještě atraktivnější podobě
•    Dva zážehové a dva vznětové motory, navíc vysokovýkonné S5 Coupé
•    Ceny již od 1 034 900 Kč, 4letá záruka, rozmanité možnosti individualizace

Audi A5 Coupé

Audi zahajuje předprodej druhé generace modelu A5 Coupé, která po devíti letech nahrazuje úspěšného předchůdce. Zdokonalený design nového Audi A5 Coupé je umocněn sofistikovanou aerodynamikou, zatímco o nevšední zážitky z jízdy se postará nejmodernější technika od nového podvozku, přes výkonné a úsporné motory až po inovativní informační, zábavní a asistenční systémy. Zákazníci na českém trhu mohou nové Audi A5 Coupé objednávat za ceny od 1 034 900 Kč včetně DPH. Na vrcholu nabídky stojí Audi S5 Coupé s motorem 3.0 TFSI o výkonu 260 kW (354 k) za 1 727 900 Kč včetně DPH.

„Audi A5 Coupé ohromilo před devíti lety celý svět svou nadčasovou elegancí s vytříbeným sportovním stylem,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika. „Nyní přichází na český trh druhá generace tohoto úspěšného modelu v ještě atraktivnější podobě okořeněné nejmodernější konstrukcí s nízkou hmotností, nejlepší aerodynamikou ve své třídě, výkonnými a zároveň úspornými motory, inovativními funkcemi v oblasti konektivity a progresivními asistenčními systémy. Každý klient si může navíc své A5 Coupé přizpůsobit zcela svému vkusu výběrem z rozsáhlé nabídky prvků výbavy na přání a výhodných paketů.“

Nové Audi A5 Coupé je na českém trhu nabízeno v rámci předprodeje s dvěma zážehovými motory TFSI a dvěma vznětovými motory TDI. Jejich výkon je v porovnání s předchůdcem až o 17 % vyšší, přestože se mohou pochlubit spotřebou paliva až o 22 % nižší. K mimořádné hospodárnosti i sportovně laděnému charakteru nového modelu Audi A5 Coupé přispívá důsledně lehká konstrukce, která snížila pohotovostní hmotnost až o 60 kg v závislosti na verzi, a sofistikovaná aerodynamika. Nové Audi A5 Coupé má nejlehčí karoserii ve svém segmentu a vedoucí postavení zaujímá také hodnotou součinitele aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,25.

Vstupní verze Audi A5 Coupé 2.0 TFSI/140 kW (190 k) s šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol stojí 1 034 900 Kč včetně DPH. Výkonnější verze čtyřválce 2.0 TFSI/185 kW (252 k) s pohonem všech kol quattro je nabízena za 1 196 900 Kč včetně DPH. Vznětový čtyřválec 2.0 TDI/140 kW (190 k) s mechanickou převodovkou přijde na 1 084 900 Kč včetně DPH, zatímco u šestiválcového turbodieselu 3.0 TDI/160 kW (218 k) s dvouspojkovou převodovkou S tronic byla cena stanovena na 1 237 900 Kč včetně DPH. V první polovině roku 2017 bude nabídka rozšířena o motor 3.0 TDI/210 kW (286 k).

Rozsáhlá sériová výbava nového modelu Audi A5 Coupé zahrnuje mimo jiné 17“ kola z lehké slitiny, šest airbagů, asistenční systém Audi pre sense city, podvozek s nastavením pro dynamickou jízdu a progresivním řízením, elektromechanickou parkovací brzdu, systém sledování tlaku v pneumatikách, tříramenný multifunkční volant obšitý kůží, automatickou klimatizaci, audiosystém MMI Radio plus a xenonové světlomety plus. Pro všechny verze platí prodloužená záruka výrobce po dobu 4 let s omezením na 120 000 km. Kromě rozmanitých prvků výbavy na přání si mohou klienti individualizovat své A5 Coupé výbavovou linií sport nebo design za 64 000 Kč.

Linie sport rozšiřuje sériovou výbavu mimo jiné o 18“ kola z lehké slitiny, vnější ozdobné prvky včetně zadního difuzoru a chromovaných koncovek výfukové soustavy, sportovní sedadla, multifunkční volant plus obšitý kůží, informační systém řidiče s barevným displejem, samostmívací vnitřní zpětné zrcátko a samostmívací, elektricky nastavitelná, sklopná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka s funkcí automatického natočení dolů při parkování na straně spolujezdce. Sportovní charakter ušlechtilého kupé lze ještě více umocnit sportovním paketem S line za 48 600 Kč, jehož součástí jsou mimo jiné 18“ kola v odlišném designu, sportovní podvozek, prahové lišty S line, ozdobné obložení z matného kartáčovaného hliníku, čalounění sportovních sedadel kombinací z tkaniny a kůže s logy S line, černé čalounění stropu a pedály i opěrka pro levou nohu z ušlechtilé oceli.

Audi A5 Coupé s výbavovou linií design zaujme elegantními 18“ koly z lehké slitiny s 10 paprsky, černými a chromovanými vnějšími ozdobnými prvky, hliníkovým ozdobným obložením v interiéru, standardními sedadly čalouněnými tkaninou „Koncept“, kůží obšitými opěrkami pro kolena na spodní části středové konzoly, kůží obšitým multifunkčním volantem plus, barevným displejem informačního systému řidiče, samostmívacím vnitřním zpětným zrcátkem a samostmívacími, elektricky nastavitelnými, sklopnými a vyhřívanými vnějšími zpětnými zrcátky s funkcí automatického natočení dolů při parkování na straně spolujezdce.

Klienti, kteří touží po ještě větší exkluzivitě, mohou linii design doplnit stylistickým paketem Audi design selection za 48 600 Kč. Výbava atraktivního kupé pak zahrnuje mimo jiné prahové lišty z hliníku s osvětlením, ozdobné obložení z hliníku Trimaran, ambiente osvětlení interiéru, čalounění sedadel v kombinaci tkanina Fazit/kůže a opěrky pro kolena na spodní části středové konzoly a madla předních dveří obšité umělou kůží s kontrastním prošíváním.

Nové Audi A5 Coupé lze od spuštění předprodeje objednávat také s akčním paketem Lifestyle, s nímž klient ušetří 49 300 Kč, resp. 38 % z celkové hodnoty paketu 131 300 Kč. Součástí paketu Lifestyle jsou následující prvky výbavy: světlomety LED, vyhřívání sedadel vpředu, komfortní klíček, Audi parking system plus, senzor deště a světla, komfortní středová opěrka vpředu, komfortní třízónová klimatizace, Audi Phone Box, tempomat a Audi Hold Assist.

Pro nejnáročnější klienty je připraven nový model Audi S5 Coupé poháněný nově vyvinutým motorem 3.0 TFSI, který nejvyšším výkonem 260 kW (354 k) překonává svého předchůdce o 15 kW (21 k). Suverénní hnací síla je přenášena na vozovku prostřednictvím osmistupňové samočinné převodovky tiptronic a pohonu všech kol quattro. Sériová výbava modelu Audi S5 Coupé s cenou 1 727 900 Kč včetně DPH zahrnuje nad rámec modelu A5 Coupé Sport odlišná 18“ kola z lehké slitiny, audiosystém Audi sound system, sportovní sedadla čalouněná kombinací Alcantara Frequenz/kůže, vpředu elektricky nastavitelná, včetně bederní opěrky, vyhřívání sedadel vpředu a komfortní loketní opěrku vpředu.