Volkswagen představil na Pařížském autosalonu jeden z nejúspornějších automobilů na světě: studii nového modelu Golf BlueMotion. Golf poháněný nově vyvinutým turbodieselem 1.6 TDI spotřebuje jen 3,2 l/100 km. Této hodnotě odpovídají emise CO2 85 g/km. Tře

První generace modelu Golf BlueMotion byla představena před pěti lety na Ženevském autosalonu a s průměrnou spotřebou 4,5 l/100 km (119 g CO2/km) stanovila nové měřítko na cestě k trvalé udržitelnosti. Druhá generace modelu Golf BlueMotion následovala v roce 2009 s hodnotami spotřeby a emisí 3,8 l/100 km, resp. 99 g CO2/km. Spotřeba paliva nyní prezentované třetí generace Golfu BlueMotion byla snížena o dalších 15 %, resp. 14 g/km. Při průměrné spotřebě 3,2 l/100 km umožní 50 litrů nafty v palivové nádrži překonat vzdálenost 1562 kilometrů bez zastávky na čerpací stanici.

Na vynikající hospodárnosti nové studie Golf BlueMotion se podílí výrazně snížená hmotnost vozidla díky inovativní lehké konstrukci a celá řada dalších opatření, mezi něž patří pneumatiky s extrémně nízkým valivým odporem, delší převody pětistupňové převodovky a cílené aerodynamické úpravy. Nechybí samozřejmě ani systém start-stop a režim rekuperace kinetické energie, které jsou součástí sériové výbavy všech modelů Volkswagen Golf sedmé generace.

Obtékání karoserie studie Golf BlueMotion vzduchem (cx = 0,27) je optimalizováno o 15 mm sníženým podvozkem, zadním střešním spoilerem, aerodynamickými prvky po stranách zadního okna, optimalizovaným přívodem vzduchu k brzdám a do motorového prostoru s uzavřenou maskou chladiče, speciálním obložením spodní strany vozidla a spoilerem v oblasti střešních sloupků C.

Motor 1.6 TDI s přímým vstřikováním common rail je součástí nově vyvinuté rodiny vznětových motorů EA288. Čtyřválec s čtyřventilovým rozvodem nabízí již při 1500 min-1 maximální točivý moment 250 N.m, který zůstává k dispozici až do 2750 min-1. Nejvyšší výkon 81 kW (110 k) postačuje k dosažení nejvyšší rychlosti 202 km/h. Emise snižuje oxidační katalyzátor, filtr pevných částic DPF a zásobníkový katalyzátor DeNOx.

Sériově vyráběné provedení Golfu BlueMotion se objeví u prodejců značky Volkswagen v létě 2013. Na rozdíl od předchůdce, který měl postavení samostatného modelu, bude nový Golf BlueMotion nabízen ve dvou výbavových liniích Trendline a Comfortline, a to výhradně s 15″ nebo 16″ koly.

http://www.youtube.com/watch?v=IEmpP5ouoeU