Letošní rok je ve znamení pětatřicátého výročí zrození jedné celosvětové automobilové ikony – Golfu GTI. První generace začala opouštět brány automobilky v roce 1976 a po prodejním úspěchu verze Edition 30 z roku 2006 se Volkswagen rozhodl přijít s další

Zájem o speciální Golf k třetím kulatinám zahájení produkce GTI v roce 2006 přesvědčil vedení, aby se i u příležitosti pětatřicátého výročí vydala automobilka stejnou cestou a nabídla trhu to, po čem tolik touží. To znamená benefit v podobě výkonnějšího motoru a vylepšeného zevnějšku odlišujícího auto od zbytku produkce Goflu GTI. Jenomže věřte nebo ne, automobilka je (alespoň prozatím) o svém speciálním modelu dost skoupá na slovo a dělá kolem něho takové informační embargo, až se vnucuje otázka, zda bude Golf GTI Edition 35 opravdu jiným jenom tak, jak nám je doposud prezentovaný.

 

K podpoření hypotéz a možných konspiračních teorií může vést například skutečnost, že výrobce v žádné z doposud vydaných zpráv nezmínil, jakým konkrétním způsobem bylo dosaženo nárůstu výkonu. Zatímco obyčejný Golf GTI má maximum 210 koní, verze Edition 35 jich nabídne 235. Odkud se těch pětadvacet koní konkrétně vzalo, to nikdo netuší. Alespoň že víme o přítomnosti nových litých kol, zatmavených světel, bočních oken a zadního skla, nebo temné spodní masce či krytech zpětných zrcátek. Oficiální představení proběhne za čtrnáct dnů na famózním Worthersee a prodeje speciálního modelu za 30 tisíc Euro začnou hned posléze.