Volkswagen slavil s modelem e-Golf potřetí celkové vítězství v soutěži pro elektromobily Silvretta E-Auto Rallye. V náročném hodnocení hospodárnosti, které je považováno za královskou disciplínu pro elektromobily, si zajistil Volkswagen e-up! podruhé v řa

Volkswagen e-Golf

I letošní ročník soutěže Silvretta E-Auto Rallye, který se konal ve dnech 3. až 5. července, byl pro značku Volkswagen velkým úspěchem. Po loňském vítězství absolvovaly čtyři elektromobily Volkswagen – jeden vůz e-up! a tři vozy e-Golf – náročnou trasu bez jakýchkoli potíží s dojezdem a na konci se všechny umístily v první pětici. Celkové vítězství slavil po 361 kilometrech tým Volkswagen ve složení Christian Ehret a Daniel Schmidt s vozem e-Golf.

Volkswagen e-up!

Druhý den čekala na posádky navíc těžká zkouška hospodárnosti elektromobilů a hybridních vozů s možností vnějšího nabíjení, v níž byla vozidla hodnocena na základě spotřeby. Volkswagen e-up! zvítězil díky senzačně nízké spotřebě pouhých 9,17 kWh/100 km, což je o 28 procent méně, než je udávaná normovaná spotřeba 11,7 kWh/100 km. Posádku mistra světa v hospodárnosti tvořili Tino Laue a Ruth Holling. Kromě toho obsadil tento tým také třetí místo v celkovém hodnocení soutěže.

Volkswagen XL13

Mimo soutěž absolvoval stejnou trasu také Volkswagen XL13, který se dočkal nadšených ovací od mnoha diváků.

Elektromobily prokázaly ve třech denních etapách o délce 109, 118 a 134 kilometrů nekompromisní připravenost k provozu ve vysokohorských podmínkách, neboť v každé etapě bylo nutné překonat převýšení až 2000 metrů. Vozidla přitom pozoruhodným způsobem demonstrovala vysokou celkovou účinnost, k níž přispívá mimo jiné vynikající schopnost rekuperace kinetické energie při jízdě z kopce.

Volkswagen nabízí oba elektromobily také na českém trhu. Volkswagen e-up! s výkonem 60 kW (82 k) a dojezdem až 160 kilometrů stojí od 599 900 Kč. Volkswagen e-Golf s výkonem 85 kW (115 k) ujede na jedno nabití až 190 kilometrů a jeho cena začíná od 899 900 Kč.