Skutečnost, že Porsche 911 již spatřilo světlo světa před 50 lety, je těžké si představit. Ale i přesto v dnešní době je důvodem pro přední úpravce, aby světu předvedli nové technické a designové vymoženosti.

Pro DP Motorsport je to dostatečný důvod, aby znovu tento konkrétní model 911, který opustil továrnu v říjnu roku 1986, představil v upravené verzi k letošnímu výročí. Tým DP Motorsport přeměnil auto do stylu klubu Feather Light Sport, ale zároveň zachoval vzhled dobře známé „devětsetjedenácky“. Významný podíl přebytečné hmotnosti byl z vozu odstraněn a radikální úprava znamenala snížení váhy o 280kg na konečných 905 kg! Extrémní úbytek hmotnosti zlepšuje tři věci najednou: zrychlení, brzdný účinek a nežádoucí dynamiku. Tělo bylo úplně zbaveno laku a každý kousek barvy a spodní nátěr byl odstraněn. Vše se budovalo znovu od začátku. Okna například jsou vyrobeny z tvrzeného plexiskla. Závěsy a držáky jsou perforované a pozinkované. Porsche 911 bylo nakonec nalakováno do kovově zelené barvy s kódem 699.

Motor má zdvihový objem 3,200 cm ³ s vačkami Schrick. Škrticí klapky byly rozšířeny až do 67 mm a dále na voze najdete odlehčený setrvačník, katalyzátory z HJS a závodní RSR výfukový systém z titanu. Výkon poté stoupne na 270 koní (199 kW) a 307 Nm maximálního točivého momentu. Pětistupňová převodovka je doplněna samosvorným diferenciálem, externím chladičem a samozřejmě krátkým řadicím mechanismem.

Co se týče podvozku, jsou na voze sportovní tlumiče Bilstein, které jsou zkombinovány se Super Pro polyuretanovými pouzdry všude kolem. Svařované vzpěry poskytují vozy vpředu extrémní tuhost. K vozu jsou nabízeny ráfky Fuchs ve velikostech 7 x 16 a 9 X 16 obuté do „slicků“ Michelin v rozměrech 225/50 a 245/45. V interiéru této verze tzv. Sleeper objevíte styl Lollipop s Williamsem čtyřbodovými pásy, sportovním volantem a RS lehkým kobercem. Vůz je také vybaven elektricky vyhřívaným předním sklem. Verze Sleeper nemá posilovač řízení, je bez ABS a také bez ESP. Vyhýbání se elektronickým jízdním pomůckám vyžaduje odlišné dovednosti v ovládání vozidla, ale na druhé straně to také umožňuje neomezenou radost z jízdy. Všechny součásti instalované na Porsche 911 Sleeper jsou k dispozici také samostatně.