Celoživotní sny dvou sportovců sponzorovaných značkou SEAT se minulý týden naplnily. Nejrychlejší biker Jaroslav Kulhavý a světová rekordmanka Barbora Špotáková se z třicátých letních olympijských her v Londýně domů vrátili se dvěma zlatými medailemi.

Vítězství Barbory Špotákové je o to cennější, že se jedná už o druhou zlatou olympijskou medaili v řadě. Jaroslav Kulhavý po letošním třetím místě ve Světovém poháru v cross country vítězstvím potvrdil pozici favorita olympijského závodu horských kol.

“Oběma “našim” sportovcům gratulujeme a děkujeme jim za nezapomenutelnou radost, kterou přinesli nám i celé naší zemi. Bylo strhující sledovat, jak Bára zcela suverénně zvítězila prakticky už prvním hodem ve finále oštěpu. Stejně tak famózní výkon během celého závodu a především pak v závěrečném infarktovém finiši cross country předvedl biker Jára Kulhavý,” říká Aleš Novák, vedoucí divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. “Jsme nadšení z toho, že tyto sportovce můžeme podporovat prostřednictvím našich vozů a servisem, který jim dlouhodobě poskytujeme,” dodává Novák.

Dvojnásobná olympijská šampionka Bára Špotáková ke své přípravě aktuálně využívá dynamický SEAT Exeo Style s automatickou převodovkou Multitronic a bohatou výbavou.

“Olympijskými hrami pro mě sezóna nekončí, čekají mě ještě závody Diamantové ligy, již 23. srpna startuji v Lausanne. Až v druhé půlce září budu mít konečně čas vydechnout a užít si s přítelem trochu volného času. S tím souvisí i častější cestování za odpočinkem, rodinou a kamarády. Všichni chtějí vidět zlato z Londýna, takže předpokládám, že medaile teď bude jedním z mých častých pasažérů. A vzhledem k tomu, jak znám Exeo, vím, že špatně se na cestách rozhodně mít nebude,” říká Barbora Špotáková, svěřenkyně trojnásobného olympijského vítěze Jana Železného.

Biker Jaroslav Kulhavý si v rámci spolupráce s automobilkou SEAT vybral víceúčelový model Alhambra v sedmimístné verzi v provedení Style s úsporným, výkonným a kultivovaným motorem 2.0 TDI. Tento vůz prvního českého olympijského medailistu v cyklistice od založení samostatné České republiky provázel po celou sezonu, kterou Kulhavý podřídil především touze po olympijském vítězství.

“Dal jsem do toho všechnu svoji energii. Byl to boj až do úplného konce, což ale nemám moc rád, byl to jeden z nejtěžších závodů. Při pohodlných cestách v Alhambře, s níž při cestách na závody Světového poháru křižuji celou Evropu, na to budu už jen s úsměvem vzpomínat,” říká biker Jaroslav Kulhavý.

SEAT je od roku 2008 významným partnerem Českého atletického svazu. Navázal tak na tradici z předchozích období, kdy byl hvězdou české atletiky například Tomáš Dvořák. S logem španělské automobilky se mohou diváci setkávat na nejdůležitějších domácích i mezinárodních atletických akcích. Důvěře špičkových českých atletů se těší i samotné automobily SEAT.