(Im Uhrzeigersinn, von links außen nach rechts vorne): Sandrine Reißig, Jacqueline Budich, Marc Hoffmann, Holger Schülke (Projektleiter), Nils Burgstedt, David Rodenberg, Martin Nobbe (Projektkoordinator), John Rowland (Lackiererei), Eric Nake (Ausbilder Sitech), Tim Schneider (Sitech), Thomas Zechmeister (Pilothalle), Tobias Weber, Osema Zouari, Mona Bök, Jennifer Hase (Sitech) und Jonas Rohrbeck (Teamsprecher). Auf dem Bild fehlt die Auszubildende Lisa Brandes.

•    Studenti představují Volkswagen Golf GTI Heartbeat
•    U jezera Wörthersee slaví premiéru Golf GTI Heartbeat s výkonem 295 kW (400 k), který vyrobili studenti z Wolfsburgu
•    Druhou premiérou na 35. Setkání GTI je Golf R Variant Performance 35 s výkonem 257 kW (350 k) od studentů z Cvikova

Golf GTI Heartbeat

Oslavy čtyřiceti let modelu Golf GTI a související světové premiéry na břehu jezera Wörthersee zvyšují tepovou frekvenci na maximum. Na mezinárodním setkání fanoušků GTI v Rakousku představilo dvanáct studentů společností Volkswagen a Sitech Sitztechnik svůj Golf GTI Heartbeat o výkonu 295 kW (400 k). Velkolepý zvuk motoru, koncept s kontrastními barvami, design s voštinovým vzorkem, symboly bušícího srdce a zvuková aparatura s výkonem 1360 W a sedmi reproduktory dávají jasně najevo, že se tito mladí talentovaní studenti nechali při návrhu interiéru a exteriéru svého vozu Golf GTI Heartbeat inspirovat emocemi, které vyvolává zkratka GTI, a 40letým jubileem modelu Golf GTI. Unikátní GTI na základě modelu Golf GTI Performance1 vzniklo za necelých devět měsíců na základě nápadů studentů ve věku 20 až 26 let z pěti učebních oborů.
GTI Hartbeat2_small
Mezi nejnápadnější prvky vnějšího designu dvoudveřového sportovního Golfu patří metalický lak v odstínu stříbrná Reflex, s nímž kontrastuje matná fólie v tmavě šedém odstínu na střeše a přední části vozu. Dalšími stylistickými prvky jsou voštinové prvky GTI v zářivém odstínu červená Tornado a kontrastních tmavě a světle šedých barvách na kapotě motoru, střeše a na bočních stěnách, kde tvoří přechod mezi tmavými a světlými zónami. Sportovní vzhled navíc umocňují individuální karosářské doplňky s lesklým lakem a 20“ kola BBS z lehké slitiny s exkluzivním lakováním a širokými pneumatikami.

Přední části interiéru dominují dvě sklopná skořepinová sedadla z modelu Golf GTI Clubsport S, která jsou zušlechtěna nápisem „40“ vyšitým krystalicky šedou nití v hlavové části a perforacemi v designu s voštinovým vzorkem na červeném podkladu na opěradlech, které se opakují také na vnitřních výplních dveří. Symboly bušícího srdce na protažených liniích zdobí ozdobné lišty na vnitřních stranách dveří a ozdobnou lištu pod schránkou před sedadlem spolujezdce. Místo zadních sedadel a zavazadlového prostoru vyplňuje zadní část interiéru highendový audiosystém s výkonem 1360 W a sedmi reproduktory ve speciálním provedení Hi-Fi s osvětlením LED a skleněnými kryty zdobenými rytinami.
GTI-Treffen am Wörthersee 2016: Der Golf GTI Heartbeat
Golf GTI Heartbeat dokládá prvotřídní úroveň učňovského vzdělávání ve společnosti Volkswagen, které se zaměřuje na praktické dovednosti. Od prvních skic až po světovou premiéru před tisíci fanoušky GTI v obci Maria Wörth si tým složený z pěti žen a sedmi mužů ve vlastní režii plánoval každý krok, probíral různé nápady i technická řešení a rozhodl se pro emocionální koncept „Heartbeat“. Vlastními silami vyrobený vůz Golf GTI Heartbeat pak postavil na široká kola.

Studenti absolvují následující učební obory: řemeslník pro výrobu interiérů vozidel, lakýrník vozidel, mechatronik pro motorová vozidla, technický produktový designér a procesní technik pro plasty a kaučuk. Tito talentovaní mladí lidé si během realizace projektu učňovského vzdělávacího programu společnosti Volkswagen osvojili velké množství odborných znalostí a dovedností a pod vedením Holgera Schülkeho vytvořili silný tým.

„Naši studenti poznávají při výrobě GTI svých snů komplexnost automobilové konstrukce,“ říká Peter Christ, vedoucí výuky v oblasti Kompletní vozidlo ve Wolfsburgu. „Za tím účelem vybíráme talenty s mimořádně dobrými výsledky a nabízíme jim příležitost učit se od zkušených školitelů a dalších odborníků z celé společnosti – například z oblastí designu, multimediálního centra, haly pro pilotní výrobu a lakovny.“

Golf GTI Heartbeat je od roku 2008 devátým projektovým vozidlem GTI učňovského programu společnosti Volkswagen, které učni vyrobili pro setkání fanoušků modelu Golf GTI u jezera Wörthersee, kde ho následně představili ve světové premiéře.
GTI-Treffen am Wörthersee 2016: Der Golf GTI Heartbeat
Tým Wörthersee 2016 z Wolfsburgu:
Učni (podle oborů): Řemeslníci pro výrobu interiérů: Mona Böková (20) a Jacqueline Budichová (21, obě Volkswagen), Jennifer Haseová (21) a Tim Schneider (20, oba Sitech). Lakýrníci: Marc Hoffmann (21) a Osema Zouari (26). Mechatronici pro motorová vozidla: Jonas Rohrbeck (22, mluvčí týmu), Nils Burgstedt (21), David Rodenberg (21) a Tobias Weber (21). Technická produktová designérka: Sandrine Reißigová (22). Procesní technička pro plasty a kaučuk: Lisa Brandesová (21).
Vedoucí projektu: Holger Schülke. Koordinace a kontrola projektu: Martin Nobbe.

Sitech Sitztechnik je společnost, která se zabývá vývojem a výrobou sedadel pro vozidla koncernu Volkswagen.

Projekty „GTI Wörthersee“ 2008 – 2016 a jejich výjimečné atributy (výběr):
2008: Golf GTI Performance: výklopné křídlové dveře, široká karoserie, třímístný interiér, vzduchové odpružení
2009: Golf GTI Street: dvoubarevný koncept s ozdobnou fólií
2010: Golf GTI Yellow Pearl: exkluzivní lakování s odpovídajícím interiérem
2011: Golf GTI Reifnitz: dvoumístný interiér, vícebarevné lakování s plynulými přechody, hliníková hlavice řadicí páky
2012: Golf GTI Black Dynamic: ozdobná fólie, vyražené logo GTI na dveřích a zadním výklopném víku
2013: Golf GTI Cabrio Austria: lakování v barevné kombinaci červená-bílá-červená, výdechy ventilační soustavy s voštinovým vzorkem
2014: Golf GTI Wolfsburg Edition: siluety Wolfsburgu na vnitřních a vnějších stranách dveří
2015: Golf GTI Dark Shine: výfuková soustava s řízenými klapkami pro výrazný zvuk
2016: Golf GTI Heartbeat: dvoumístný vůz s výkonem 295 kW (400 k), dvoubarevným konceptem s tmavou kontrastní fólií, exteriér a interiér se symboly bušícího srdce a voštinovými ozdobnými prvky.

Druhá premiéra: Golf R Variant Performance 35 z Cvikova
Studenti z výrobního závodu Cvikov společnosti Volkswagen Sachsen odhalili u jezera Wörthersee další koncept, který nese označení Golf R Variant „Performance 35“. Číslo „35“ poukazuje na výkon zvýšený na 350 kW (257 kW) a zároveň na druhé jubileum letošní akce v obci Maria Wörth: 35. ročník Setkání GTI u jezera Wörthersee. Také tato studie na základě sériově vyráběného modelu Golf R Variant2 dokládá kreativitu, skvělé výkony, týmového ducha, řemeslné dovednosti a technické znalosti učňů společnosti Volkswagen. „Performance“ symbolizuje tradici, preciznost a perfekcionismus výrobního závodu společnosti Volkswagen Sachsen, který je exkluzivním místem výroby modelu Golf Variant.

Mezi výjimečné prvky cvikovského konceptu patří ruční dvoubarevné vícevrstvé lakování v barevných odstínech Quarzite a červená Tornado s plynulými přechody. Do kapoty motoru jsou integrovány dva ventilační otvory. Design interiéru vozidla je barevně přizpůsoben vnějšímu designu, strop byl individualizován technikou airbrush a „hvězdami“ LED. Highendová zvuková aparatura uložená v zavazadlovém prostoru a disponující celkem 12 reproduktory dosahuje nejvyššího výkonu 1200 W. Zavazadlový prostor je však bez omezení využitelný a navíc je vybaven elektricky výsuvnou podlahou. Speciálně pro premiéru u jezera Wörthersee je uvnitř vozu uloženo dětské odrážedlo „P35“ lakované v barevně sladěném odstínu, protože Golf Variant je zkrátka také rodinným automobilem.