Audi RS 6 Avant Dynamic photo, Colour: Nogaro blue pearl effect.

• „Jubilejní paket 25 let RS“ lze objednávat pro modely TT RS Coupé, RS 4 Avant, RS 5 Coupé a Sportback, RS 6 Avant a RS 7 Sportback
• Barva karoserie modrá Nogaro a detaily z modré Alcantary v interiéru jsou vzpomínkou na legendární model RS 2 Avant
• Prvky vnější výbavy s leskle černými a matně hliníkovými povrchovými úpravami

Exkluzivní jubilejní paket

Modely Audi RS jsou již 25 let ztělesněním vynikajících výkonů, prestiže a exkluzivity. Úspěšný příběh supersportovních modelů Audi začal psát před čtvrt stoletím dnes již legendární model RS 2 Avant. Společnost Audi Sport GmbH nyní připomíná první supersportovní kombi Audi exkluzivním paketem výbavy pro modely TT RS Coupé, RS 4 Avant*, RS 5 Coupé, RS 5 Sportback, RS 6 Avant a RS 7 Sportback.

„Všechny naše modely RS mají silný charakter. Již RS 2 Avant z roku 1994 reprezentoval naši filozofii skvělých výkonů, výrazné individuality a nekompromisní praktičnosti pro každodenní provoz. To je základem naší úspěšné historie,“ říká Oliver Hoffmann, generální ředitel společnosti Audi Sport GmbH. „U jubilejního paketu jsme se zaměřili na individualitu. Vnější i vnitřní výbavou přitom odkazujeme na náš první model RS, RS 2 Avant.“

Model RS 2 Avant z roku 1994 založil jako první supersportovní kombi Audi zcela nový segment. S přeplňovaným pětiválcem o výkonu 315 k, extravagantním designem interiéru a zářivým speciálním lakem modrá Nogaro s perleťovým efektem dával jasně najevo svůj sportovní charakter. Tuto barvu mohou mít nyní na přání také modely RS, nabízené s jubilejním paketem. Alternativně jsou k dispozici barevné odstíny černá Mythos, šedá Nardo a bílá Glacier.

Vnější prvky výbavy jubilejního paketu kombinují matně hliníkovou a leskle černou povrchovou úpravu. Přední ozdobná lišta, svislé příčky u modelů RS 4, RS 5, RS 6 a RS 7, ozdobné prvky na bočních prazích a horizontální příčka zadního difuzoru mají rovněž matně hliníkovou povrchovou úpravu. Kruhy Audi, nápisy RS, zadní spoiler u modelu TT RS Coupé a kryty vnějších zpětných zrcátek jsou leskle černé. Exkluzivní jubilejní logo s číslem „25“ je po otevření dveří promítáno na vozovku a nachází se rovněž na středových krytech kol. S exteriérem ladí dvoubarevná kola v odstínech stříbrná a lesklá, antracitově černá.

Legendárním modelem RS 2 je inspirován také interiér, jemuž dominuje černá barva. Atmosféru uvnitř vozu oživuje lemování podlahových rohoží a vyznačení polohy 12 h na věnci volantu z kobaltově modré Alcantary. Sportovní sedadla RS s voštinovým prošíváním kombinují u modelů TT RS, RS 4 a RS 5 jemnou kůži Nappa s Alcantarou na sedacích plochách – jako kdysi u modelu RS 2 Avant. U modelů RS 6 a RS 7 jsou sportovní sedadla RS čalouněna perforovanou kůží Valcona. Perforace, která poprvé umožňuje také funkci odvětrávání sedadel, vytváří namodralý kontrast. V interiéru zdobí loga k 25. výročí ramenní oblast sedadel, podlahové rohože a vnější zpětná zrcátka.

Libor Olič

SEAT zakládá obchodní jednotku pro podporu městské mobility

Previous article

Krása 24h Le Mans v Rodném domě F. Porsche ve Vratislavicích

Next article

You may also like

More in Novinky