Nachipované RSo – ABT Škoda Octavia RS

Zvýšený výkon a nižší spotřeba prostřednictvím čipu tuningu. ABT Sportsline vytvořil pro český sportovní klenot s motorem 2.0 TFSI balíčky které mu dodávají značně větší sílu.

Skrze klasickou úpravu pomocí chip tuningu, standartní 200 HP model nabízí nyní až 240 HP. Kromě toho je pro tento model dostupná i inovativní IS-technika od ABT Sportsline. S IS, nebo také Inteligentním Sportem, potenciál moderních elektronických ovládání se dá použít perfektním způsobem a v kombinaci s modifikací standartní převodové jednotky přinese snížení spotřeby. Škoda Octavia RS s technologií IS získává vyšší rychlosti na nižších otáčkách motoru a snížení spotřeby paliva až o čtyři litry na 100 kilometrů, stejně jako nárůst potěšení z jízdy ve stejnou dobu.

Maximální výkon je získán montáží turbodmychadla s vnitřním chlazením. Škoda Octavia RS TFSI nyní předvádí 270 HP při 5700 rpm. Maximální kroutící moment je 350 Nm při 2900 rpm (u standartního modelu to činí 280 Nm). Octavie vytrénovala také svůj sprint z původních 7.3 na 6.5 ve zrychlení z 0 na 100 km/h a její maximální rychlost je nyní o 11 km/h vyšší, z 240 kn/h na úžasných 251 km/h.

S koly od ABT Sportsline nevypadá Škoda Octavia RS jen sportovněji, ale na první pohled také mnohem více elegantně. Kola typu Z4 jsou dostupná v 17ti palcích a Z6 v 18ti palcovém provedení. Mimo to, kola typu SP0 a SP1 (18 a 19 palců) jsou dostupné ve stříbrném či titanovém designu. V kombinaci s pneumatikami s kterými se prodávají, s pneumatikami 225/35R19 SportContact 2 Continental, vypadá RS ještě více k světu. Pro všechny, kteří chtějí zvýšit přilnavost jejich Octavie RS k vozovce, ale zároveň chtějí aby vypadala ještě sportovněji, ABT Sportsline nabízí i tlumiče, které snižují vůz až o 25 milimetrů.