AAA Auto ve ztrátě 32,4 milionu eur, což je o 4,4 milionu eur více, než ukazovaly předběžné výsledky

Skupina autobazarů AAA Auto byla podle auditovaných výsledků v roce 2008 ve ztrátě 32,4 milionu eur, což je o 4,4 milionu eur více, než firma původně oznámila. Jak v úterý agentuře Mediafax řekl mluvčí společnosti Milan Smutný, firma bude dle očekávání le

Velký rozdíl mezi výsledky před auditem a po auditu plynou zejména z vyšší hodnoty účetních odpisů u ukončených operací v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a divize nových aut v ČR. „Hlavní část těchto odpisů tvoří přecenění účetní hodnoty nemovitostí v Maďarsku, Polsku a u divize nových aut v ČR,“ vysvětlil Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik.

Tržby AAA Auto se v loňském roce snížily o 24 procent na 359,8 milionu eur. Předběžné výsledky přitom počítaly s částkou vyšší o 4,5 milionu eur.

V samotném prvním čtvrtletí letošního roku vykázala firma ztrátu 0,9 milionu eur. Podle Smutného byla skupina AAA Auto v tomto období v ČR a na Slovensku v zisku tři čtvrtě milionu eur.

„Pokud nepřijde dramatická změna, mohli bychom se letos vrátit do černých čísel,“ míní Smutný. Podobně situaci vidí i Vyroubal. „Vzhledem k tomu, že by letos již neměly být vykázány žádné další odpisy vztahující se k ukončeným operacím, tento fakt by měl AAA Auto pomoci dosáhnout letos čistého zisku,“ řekl Vyroubal.